Komerční sdělení

Děti a opalování: Jaký ochranný faktor je nejvhodnější?

Malé děti obyčejně milují slunce a chtějí zůstat venku o mnoho déle než dospělí. Jejich pokožka je ale tenčí a citlivější než kůže dospělých a obsahuje méně pigmentu, který dodává barvu pokožce i vlasům a poskytuje jistou ochranu před sluncem.

Děti do jednoho roku by se měly proto držet úplně mimo slunce, respektive použít opalovací přípravky s fyzikálním (mechanickým, minerálním) UV filtrem – doporučujeme Daylong baby SPF 30 50 ml. Přípravky s fyzikálním UV filtrem mají hustší konzistenci, která zanechává viditelné bílé stopy a na kůži vytváří ochranný film, který odráží a rozptyluje sluneční záření. Na rozdíl od chemických UV filtrů se nevstřebává do kůže.

Opalující se dítě v houpací síti

Děti do třech let by se měly na slunci pohybovat jen minimálně. Přes oběd, tedy mezi 11. a 15. hodinou, by dítě (ale ani dospělý) nemělo být vůbec na slunci. Neznamená to, že musí být zavřené doma, ale je důležité dohlédnout na to, aby se drželo ve stínu. Vždy byste je měli chránit vhodným oblečením, pokrývkou hlavy a slunečními brýlemi, které chrání před UVA a UVB zářením, a opalovacím přípravkem s vysokým SPF 30+.

ČTĚTE TAKÉ: Správná sluneční ochrana má smysl

Přípravek na opalování je potřebné nanést 20 až 30 minut před pobytem na slunci. Ideálně ještě doma. Nezapomeňte, že nejlehčeji se spálí kůže, která je během roku nejméně vystavená slunci. Pokud je dítě i dole „bez“, myslete na to, že zadeček je nejchoulostivější. Nezapomínejte namazat nejohroženější partie – uši, rty, nos, krk a nárty. Po pobytu ve vodě, sprše či utírání ručníkem nezapomeňte přípravek opětovně na dítě namazat. Dbejte na to, aby byl ideálně voděodolný vůči slané a sladké vodě.

Slunce kůži vysušuje a je potřebné po pobytu na slunci dodat kůži ztracenou vlhkost. Doporučujeme dítě po plavání umýt nedráždivým, kůži nevysušujícím sprchovým šampónem a namazat vhodným přípravkem po opalování. Vhodné jsou ty, které obsahují Dexpanthenol a příjemně chladí.

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►