Komerční sdělení

Užít si slunce

…u moře 

Patříte mezi vodní živly, kteří si dovolenou bez moře a slunění na pláži neumějí představit? Čím vyšší ochranu budete používat (na první dny dovolené určitě s Daylong Extreme SPF 50+), tím lépe. Pokud je vaše pokožka čokoládová i bez slunce, chraňte se vysokým faktorem alespoň zpočátku. Nezapomínejte ani na klobouk zvláště v tropech a subtropech.
Do výbavy rozhodně patří i kvalitní sluneční brýle. Před obědem je ale lepší odejít z pláže a odpočinout si až do 15. hodiny.

…na horách

Pokud stoupáme do hor, s každými 300 metry se zvyšuje intenzita ultrafialového záření o 4 %. Do hor si proto vždy vyjděte s tou nejvyšší ochranou Daylong Sensitive SPF 50+. Nejen u vody, ale také na horách má význam používat přípravek, který je voděodolný, resp. potuodolný, protože vydrží, i když se zpotíte.

…ve městě

Patříte mezi městské typy, nejraději se touláte po zákoutích historických památek a sedíte na kávičce na terase? Před přímým zářením nás ve městě sice mohou chránit budovy, a dokonce i smog, ale v letních měsících, zvláště během oběda, se můžete nečekaně spálit. Takže i ve stínu města je vhodné zvolit přípravek ideálně se středně vysokým faktorem například na tvář Daylong Sensitive Face SPF 50+ fluid.

…v pracovní den

I když strávíte celý den zavření v kanceláři či autě, nejste zcela chráněni před sluncem. Zatímco sklo blokuje většinu UVB paprsků, UVA paprsky pronikají i přes sklo. Během pracovního dne si rádi vyjdeme alespoň na oběd na terasu nebo do restaurace.

ČTĚTE TAKÉ: Spálení od sluníčka aneb Když usneme na pláži

Nezapomeňte, že sluneční záření je nejintenzívnější právě během oběda a již 10 minut na slunci může způsobit zarudnutí naší kůže. Nezapomeňte si proto ráno natřít pleť alespoň krémem s UVB a UVA ochranou a do kabelky či tašky přibalit menší balení opalovacího přípravku, pokud se rozhodnete strávit oběd na slunné terase.

Přípravek na opalování je potřebné nanést 20 až 30 minut před pobytem na slunci.

Víte, že...

Vitamin D3, který potřebujeme pro zdravé kosti, „nachytáme“ už během desetiminutové procházky po ulici. Abychom získali potřebnou dávku, stačí chvilka přímého slunečního světla dopadajícího na ruce a obličej a není potřeba se kvůli tomu opalovat celý den.

Opálení je módní od doby Coco Chanel. Před ní se opálená kůže spojovala s nižší společenskou vrstvou pracujících venku a u vyšších vrstev byla naopak nežádoucí. Coco Chanel se při pobytu na Francouzské riviéře snadno spálila a snědá kůže se jí natolik zalíbila, že se jí podařilo proměnit slunění v něco zdravého, stylového, a dokonce luxusního.

Ve stínu jste méně vystaveni slunci, ale UV záření se odrážejí od povrchu a některá z nich se odrážejí více než jiná. Písek, sníh a voda odrážejí sluneční paprsky, takže pokud jste obklopeni těmito povrchy, i když máte krytí nad hlavou, pravděpodobně absorbujete více ultrafialových paprsků, než si myslíte.

Zatímco UVB paprsky jsou přes oběd nejintenzivnější, UVA záření zůstává od rána do večera poměrně konzistentní a je zodpovědné za alergie na slunce a za předčasné stárnutí kůže způsobené slunečním zářením. Proto je důležité se i v těchto hodinách chránit před sluncem, kdy sice kůži nespálí, ale umí způsobit fotoalergii a „vrásky“.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►