Komerční sdělení

Seznamte se s kvasničnými betaglukany – prospěšnými látkami pocházejícími z přírody 

Nastává období, kdy každého kolem nás pomalu skolí nějaká ta chřipka, a už jen vyčkáváme, kdy si ukáže palcem na nás. Naše imunita na podzim i v zimě více než kdy jindy bojuje s nájezdy nepřátelských organismů. I obyčejná rýma dokáže vzít „vítr z plachet“, chybí nám energie a je pro nás téměř nadlidský úkol vstát ráno do práce a normálně fungovat. Imunitní systém člověka musí zkrátka každý den odolávat celé řadě nástrah. Nastartovat ho pomohou kvasničné betaglukany. Jejich kvalitním zdrojem mohou být doplňky stravy, které obsahují doporučené množství betaglukanů s garantovanou čistotou a ty se skvěle doplňují s vitaminy C a D, které přispívají k normální funkci imunitního systému.

betaglukany – prospěšné látky pocházející z přírody

 „Betaglukany aktivují makrofágy, buňky tvořící první obrannou linii organismu. Takto vybavené organismy následně vykazují mnohem silnější schopnost odolávat bakteriím a cizorodým látkám,“ uvádí prof. Dr. Václav Větvička, Ph.D.

Čisté Betaglukany se získávají z kvasnic, obilovin, jako je oves a ječmen, z různých druhů hub a mořských řas. Jako Evropanům jsou nám historicky nejbližší betaglukany z kvasnic, které se zde používají k výrobě piva nebo chleba. O původ ale tolik nejde. Aby mohl betaglukan v organismu dostatečně působit, je nutné, aby byl z těchto zdrojů správně izolován a vyčištěn – hotový přípravek by měl mít čistotu alespoň 70 %. Platí přitom, že čím vyšší je procento čistoty, tím je pro lidské tělo užitečnější. 

ČTĚTE TAKÉ: Jak pomoci imunitě, aby správně fungovala

Doplněk stravy Betaglukan FORTE obsahuje 250 mg betaglukanů kvasničného původu s čistotou minimálně 80 %, vitaminy C a D a je určený ke krátkodobému používání. Vitamin C, jako král všech vitaminů, přispívá k normálnímu fungování organismu a je nezbytný pro správnou funkci imunitního systému, pomáhá totiž odolávat všudypřítomným virům a bakteriím. I vitamin D má pozitivní vliv na naši imunitu a k tomu ještě udržuje normální stav kostí a normální činnost svalů.

K dlouhodobému užívání je potom určen doplněk stravy Betaglukan IMU, který obsahuje 200 mg betaglukanů kvasničného původu s čistotou minimálně 80 %, vlákninu inulín a vitamin D.

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►