Komerční sdělení

Posilujte imunitu již v ústech!

Imunita je pomyslnou bezpečnostní a úklidovou službou lidského těla. Rozpoznává cizorodé látky od vlastních, brání jejich vniknutí do organismu a v případě jejich průniku je likviduje. Zároveň zajišťuje odstraňování starých, poškozených a zmutovaných buněk. Správně fungující imunitní systém je zárukou, že v těle nebude nic, co tam nepatří. Imunita je synonymem odolnosti a obranyschopnosti.

Preventan

První linii obrany tvoří imunita vrozená, zvaná též nespecifická. Jsou jí tkáně a slizniční membrány, které kryjí lidské tělo a brání styku škodlivých bakterií a virů s vnitřním prostředím člověka. Jednou ze základních protilátek působících při setkání organismu s bakteriální či virovou infekcí je sekreční imunoglobulin A. Je nejvýznamnější protilátkou slizničních povrchů, vyskytuje se například na sliznici dutiny ústní, která je často prvním místem kontaktu s patogenem, zejména při onemocnění horních cest dýchacích. Při setkání s patogenem je proto zásadní rychlý nástup dostatečného množství imunoglobulinu, který ovlivní délku a průběh onemocnění.

Pečovat o imunitu bychom měli po celý rok tím, že se snažíme o vyváženou stravu, častý pohyb, kvalitní spánek, ale také dostatečný odpočinek. To platí pro děti i dospělé. Posílit bychom ji pak určitě měli významněji u dětí v školním kolektivu a před obdobími, které budou na imunitu klást vyšší nároky. U dospělých pak navíc v době, kdy jsou vystaveni vyššímu stresu nebo náročným životním situacím. 

Na základě těchto znalostí byla vyvinuta řada originálních produktů Preventan®

Preventan® je český produkt s unikátním složením, který obsahuje patentovanou
směs biologicky aktivních látek ProteQuine® (aminokyseliny, oligopeptidy, nukleotidy) s empiricky ověřenou účinností. Díky unikátnímu složení se odlišuje od jiných přípravků
na trhu. Navíc byl Preventan® vyvinut ve speciální formě cucavých tablet, které podporují aktivaci imunitního systému již při rozpouštění v ústech. Řada Preventan® je obohacena
také o důležitý vitamin C, který přispívá k udržení normální funkce imunitního systému a ke snížení míry únavy a vyčerpání.

Preventan® Junior je navíc doplněn o inulin, prebiotiku původem z čekanky a obsahuje pouze přírodní sladidla. Preventan® Sport, který byl vyvinut pro aktivní jedince obsahuje navíc důležité vitaminy a minerály. V letošním roce byl vyvinut doplněk stravy Preventan® Komplex D3.  Jde o extra silnou variantu s dvojnásobnou aktivní látkou ProteQuine®, vysokou dávkou vitaminu D3, C a zinku, a navíc je doplněn o   thiamin, který přispívá k normálnímu energetickému metabolismu. A protože Preventan® přináší medvědí sílu celé rodině, je k dispozici verze této novinky i pro děti od 3 let.

Preventan® je komplexní řada určená pro děti, dospělé, seniory i sportovce. Specificky je pak rozdělena na produkty určené pro dlouhodobé užívání i okamžitou podporu imunity. Preventan® je bez cukru, bez lepku, bez laktózy (kromě Preventan® Quattro). Preventan® je ověřen více než 20 lety zkušeností dětí i dospělých!

Řada Preventan jsou doplňky stravy.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►