Nechte si změřit plicní věk

Plíce jsou jedním z nejdůležitějších orgánů v našem těle. S každým nádechem okysličují krev a s každým výdechem odvádějí z těla oxid uhličitý. Pokud tento proces neprobíhá, jak má, přináší s sebou závažné komplikace. Proto bychom plicím měli věnovat patřičnou pozornost.

Máte vy, nebo někdo ve vašem okolí, během tělesné aktivity potíže s dechem, jste kuřák, bývalý kuřák, nebo trpíte dlouhodobým kašlem? Měli byste zpozornět. Možná právě vaše plíce stárnou rychleji, než by měly.

Jedním z hlavních faktorů, podle kterých můžeme posoudit stáří našich plic, je jejich vitální kapacita, která s věkem přirozeně klesá. Dále kolísá v závislosti na pohlaví, velikosti těla či jeho celkové trénovanosti. Abyste se o kapacitě a stáří vašich plic dozvěděli více, můžete si nechat přeměřit plicní věk, a díky tomu zjistit, v jaké kondici jsou vaše plíce ve srovnání s plícemi zdravého člověka.

Proč si nechat změřit plicní věk?

Měřením zjistíme, zda naše plíce stárnou normálním tempem a zda jejich kapacita odpovídá zdravým plicím osoby stejného věku, pohlaví a výšky. Navíc dokážeme měřením odhalit možné potíže i v raném stadiu, což v případě nutnosti umožní zahájit potřebnou léčbu včas. Měření je určeno komukoli nad 18 let věku, kdo má potíže s dýcháním, ale i tomu, kdo se aktivně zajímá o svůj zdravotní stav.

Seznam lékáren, ve kterých měření aktuálně probíhá, naleznete ZDE.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►