Nechte si změřit cévní věk

Každý z nás stárne. Někdo rychleji, někdo pomaleji. Na někom jsou projevy stárnutí patrnější, někdo jako by dokázal zastavit čas. Stejně jako stárne náš zevnějšek, stárne i to, co skrýváme uvnitř. Výjimkou nejsou ani naše cévy.

Víte, kolik let je ve skutečnosti vašim cévám? Nechte se změřit ve více než 280 Alphega lékárnách po celé České republice. Cévní věk vám změří speciálně proškolení Alphega lékárníci pomocí přístroje, který je podobný tlakoměru. Přístroj váš cévní věk vyhodnotí na základě hodnot tepové frekvence, krevního tlaku a rychlosti pulsové vlny. Celé měření trvá asi deset minut, je neinvazivní a bezbolestné.

kde se měří cévní věk

Proč cévní věk měříme?

Měření cévního věku je pro nás aktivitou, díky které můžeme přispět ke zvýšení veřejného zdraví. Cévní věk totiž dle odborných studií přímo souvisí s kardiovaskulárními chorobami, jako jsou například ateroskleróza či infarkt myokardu. Pokud zvýšený cévní věk začneme včas snižovat, můžeme výskytu kardiovaskulárních chorob předejít.

V rámci prevence budeme v lékárnách poskytovat rovněž odborné poradenství týkající se krevního tlaku, redukce hmotnosti či odvykání kouření.

Na měření cévního věku je nutné se objednat. Služba je zpoplatněna. Více informací v lékárně.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Cévní stárnutí aterosklerózaCÉVNÍ STÁRNUTÍ: JAK VZNIKÁ ATEROSKLERÓZA?
Stárnutí se týká všech částí těla. Většina změn, které stárnutí provázejí, je podstatnou měrou ovlivněna zásobením kyslíkem a živinami, které...
Měření cévního věkuMĚŘENÍ CÉVNÍHO VĚKU: PROČ CÉVY MOHOU BÝT O NĚKOLIK LET STARŠÍ NEŽ VY
Měření cévního věku je stále více žádanou službu Alphega lékáren, která...

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►