Vánoce v lékárnách: Co vybrat pod stromeček?

Každoročně se setkávám s mnoha lidmi, kteří chtějí obdarovat své okolí, ale chybí jim nápad.  Nepopírám, že vymyslet to, čím udělat radost blízkému člověku, je někdy hodně těžké. Zkusili jste hledat v lékárnách?

Co koupit na Vánoce

Výběr dárečků v lékárně se v posledních letech stává stále běžnější záležitostí. Můžete zde totiž pořídit pro každého něco. Protože se však jedná především o zdraví obdarovaného, bude mě v lékárně zajímat několik informací: pohlaví, věk, zdravotní potíže a v neposlední řadě, kolik peněz jste připraveni do dárku investovat. Nedělám to ze zvědavosti, ale proto, abychom se s volbou „trefili“. Jinak by se vám mohlo stát, že koupíte multivitaminy a babička tak velké tablety nespolkne apod.

Dejte si pozor, abyste byť s nejlepšími úmysly, někoho neurazili. Ne každého potěší rozbalit pod stromečkem balíček s přípravkem na prostatické či urologické potíže. Ženu lehce po čtyřicítce asi nenadchne pleťový krém označený 55+ (od 55 let výše) a čerstvý padesátník bude na  vitaminy pro seniory možná koukat také rozpačitě.

Pro SENIORY

Velice oblíbeným a „úspěšným“ dárečkem jsou přípravky na klouby. Je jich mnoho a není problém nějaký vybrat. Celá řada z nich se dá pořídit ve vánočním balení třeba s dárkem navíc.  Mnozí důchodci mají s těmito doplňky výborné zkušenosti, ale dopřejí si je jen občas, protože jsou pro ně drahé.

Další možností je nějaký bylinkový výrobek. Tabletek a kapslí na polykání s rozličnými účinky je celá řada (na prokrvení, na spaní, na uklidnění atd.). Oblíbené jsou také různé tekuté extrakty v alkoholu, dají se namazat i vypít.

Pro ŽENY

Zní to sice jako klišé, ale každou ženu potěší kosmetika. I když si nejste jisti, co používá nebo jaký typ pleti má, vybrat se vždycky dá.  Různé přípravky na vlasy, tablety „pro krásnou pleť, vlasy či nehty“, tělová mléka, sprchové gely, oleje, koupelové soli, krémy na ruce apod.  Vybrat si můžete individuálně, nebo můžete zvolit již připravené dárkové balení.

ČTĚTE TAKÉ: Jak pečovat o pleť v zimním období?

Pro MUŽE

Pro aktivní mladší muže jsou užitečným dárkem doplňky stravy obsahující kloubní výživu.  Ať sportovce či nesportovce začínají po třicítce občas bolet klouby nebo záda a takový dárek uvítají.

Páni kolem padesátky bývají ohroženi tzv. civilizačními chorobami, nejčastěji spojenými s nemocemi srdce a cév, nebo začínají pociťovat potíže s prostatou. Pro ně je správnou volbou přípravek s obsahem preventivně působících látek, např. koenzym Q10, kapale s omega-3 nenasycenými mastnými kyselinami, lecitin, směsi antioxidantů nebo přípravky na prostatu.

Pro VŠECHNY

Určitě se nespletete, když zvolíte přípravek s obsahem vitaminů, minerálů, imunoglukanů či jiných látek posilujících imunitní systém. Pořídit se dají v různých cenových relacích, rozličném složení, v tabletách šumivých, na polykání i cucání.

 

Mgr. Leona Štěpková
Alphega lékárnice
Hostomice nad Bílinou

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►