Komerční sdělení

Ochabnutí svalstva

Pánevní dno a ochabování svalstva

Proč je důležitá dobrá kondice pánevního dna?

U žen má stav pánevního dna velký vliv na průběh těhotenství a zejména porodu. Velkou roli ale hraje také při vyměšování. Pokud je totiž pánevní dno povolené, může snadnou docházet k nechtěnému a nežádoucímu úniku moči nebo dokonce stolice. To ale není vše. Pánevní dno totiž plní svou úlohu i při chůzi a pohybu. A u žen se navíc od jeho kondice odvíjí sexuální apetit, schopnost prožívat orgasmus i fertilita. Pánevní dno tak může snadno ovlivňovat i psychiku.

Co je pánevní dno a jaká je jeho funkce?

Pánevní dno najdeme na spodní hranici břišní dutiny, konkrétně mezi malou pánví a hrází. Zajišťuje správnou polohu a do značné míry i harmonickou funkci pánevních orgánů, mezi které patří močový měchýř, močová trubice, konečník a děloha. Navíc poskytuje oporu páteři a podílí se na většině obvyklých pohybů. Pánevní dno je tvořeno svaly, vazy a dalšími tkáněmi, které se dle potřeby zatínají a uvolňují. Pokud ale dojde k jeho oslabení, nemusí zvládat plnit svou funkci správně.

Kdy nejčastěji svaly pánevního dna ochabují?

U žen nejčastěji dochází k ochabnutí svalstva v oblasti pánevního dna v důsledku těhotenství. To je pro tuto oblast velice zatěžující, navíc se tělo se na porod připravuje mj tím, že se toto svalstvo rozvolní a pánevní dno se roztáhne. Při porodu navíc mohou být svaly pánve poškozeny. Nebezpečná je ale i nadváha, časté zvedání těžkých břemen, k ochabnutí svalů pánevního dna může vést i těžký kašel. A častou příčinou jsou i hormonální změny během menopauzy.

Jaké jsou důsledky špatného fungování pánevního dna?

Mezi negativní důsledky ochabnutí svalstva pánevního dna, které trápí řadu žen v plodném věku, patří zvýšení pravděpodobnosti rizikového těhotenství, potratu a komplikací při porodu. Ten je u žen s ochablými svaly pánevního dna často nutné řešit císařským řezem. Zejména u starších žen hrozí dokonce i sestoupení či výhřez dělohy. Mnohdy také dochází k úniku moči nebo dokonce stolice. Inkontinence se objevuje i u mužů a trpí jí nejen senioři, ale i značný počet lidí v produktivním věku. Muži jsou také vystaveni riziku vzniku problémů s prostatou a impotence.

Jak zajistit dobrou kondici svalů pánevního dna? Ideální jsou Kegelovy cviky

Nejdůležitější a nejúčinnější metodou je posilování. Procvičování svalstva v oblasti pánevního dna je vhodné provádět pravidelně. Zajistíme tak jeho správnou funkci. Cvičení může zmírnit obtíže způsobené ochabnutím svalstva pánevního dna. Je ho ale vhodné využívat i jako prevenci. Skvělé jsou Kegelovy cviky na posílení pánevního dna. Přirozeně vycházejí ze svalů pánevního dna anatomie a při dostatečném opakování dokáží nejen zajistit prevenci, ale také zregenerovat a posílit ochablé svaly pánve.

Vložky TENA Lady Slim Ultra Mini

Vytvořená speciálně pro ženy s lehkou ochablostí močového měchýře, aby si mohly i při kašli nebo kýchání užívat všech běžných aktivit. Tato slipová vložka standardní velikosti v sobě okamžitě zamyká vlhkost a zápach a poskytuje tak při lehké ochablosti močového měchýře diskrétní ochranu. Slipová vložka TENA Lady Slim Ultra Mini nabízí nejen hedvábně jemný povrch a ženský potisk, ale také technologii microPROTEX™, která jí pomáhá okamžitě uzamykat zápach a vlhkost. Díky tomu absorbuje mnohem více tekutiny než běžná slipová vložka. Protože na diskrétnosti záleží stejně jako na spolehlivosti.

  • Rychlá a diskrétní ochrana díky technologii microPROTEX™
  • Absorbují mnohem více tekutiny než běžné slipové vložky
  • Hedvábně jemné a měkké

Rychlá a diskrétní ochrana díky technologii microPROTEX™

Vložky TENA Lady Slim jsou pečlivě navrženy tak, aby zajišťovaly účinnou ochranu proti protečení. Technologie microPROTEX™ vám, díky mimořádně savým materiálům, nabízí vynikající absorpční schopnosti v situacích, kdy potřebujete mít pocit bezpečí a současně toužíte po diskrétnosti. Vložky TENA Lady Slim vám nabízejí spolehlivost, ať už děláte cokoliv.

Absorbují mnohem více tekutiny než běžné slipové vložky

Vložky TENA Lady mají unikátní ultra tenké jádro, které nabízí v porovnání s běžnými vložkami dvojnásobnou absorpci. Obsahují mikroabsorbenty, které zadržují moč a uzamykají ji uvnitř. Vložky TENA Lady vás udrží v suchu a nabízejí vám pocit svěžesti a bezpečí.

Hedvábně jemné a měkké

Slipové vložky TENA Lady mají hedvábně jemný porch připomínající textilii, který je výjimečně šetrný k pokožce. Díky tomu jsou TENA Lady tak pohodlné. Zapomenete, že je nosíte.

Vrchní vrstva QuickDry pro okamžitý pocit sucha

Vložka TENA Lady má speciální perforovaný povrch, kterým do sebe v mžiku absorbuje kapalinu a zanechá na vaší pokožce pocit svěžesti a sucha. S pomůckami TENA Lady se budete cítit pohodlně a v suchu, ať už vás potká cokoli.

Trojí ochrana – pocit sucha, bezpečí a kontrola zápachu

Všechny produkty z řady TENA Lady vám nabízejí TROJÍ OCHRANU proti protečení, vlhkosti a zápachu. Pomohou vám zůstat v suchu a cítit se bezpečně každý den i noc.

Dermatologicky testováno

Všechny materiály jsou dermatologicky testovány pro maximální bezpečí a pohodlí pokožky.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►