Cestovní lékárnička aneb Bez čeho neodjíždět

Lékárnička by neměla chybět v žádném zavazadle cestovatelů. Dělá vám starost, co všechno by měla obsahovat? Máme pro vás tipy, na co byste určitě neměli zapomenout.

První položkou vaší lékárničky by měly být léky, které užíváte pravidelně. Je lepší vzít si o něco větší počet tablet, než vám na pobyt vychází. Může se stát, že se dovolená neplánovaně prodlouží, nebo se nějaké to platíčko zatoulá. Pokračujte dezinfekčním prostředkem, sterilním obinadlem, gázou a dostatečným množstvím náplastí. Pokud budete více chodit, nebo jste si na dovolenou pořídili nové botky, určitě s sebou mějte gelové náplasti speciálně na puchýře. Nezapomeňte ani na nůžky a pinzetu.

Dovolenou nám může velmi znepříjemnit bolest, která se často vynoří bez jakéhokoli varování. Při ruce byste tedy měli mít přípravky proti bolestem – a to jak tablety, které zpravidla snižují také teplotu, tak i gel na otoky, výrony a podobná zranění. Nezapomeňte ani na dezinfekční pastilky proti bolesti v krku, která je kvůli častému pobytu v klimatizovaných prostorách velmi častá.

Další nezbytnou položkou jsou léky proti alergii (antihistaminika), vezměte si je s sebou ve formě tablet i gelu. Přibalte si oční vodu k výplachům, dezinfekční oční kapky i krém nebo náplast na opary. Nepříjemně vás mohou překvapit také zažívací potíže, proto na cesty zvolte léky proti pálení žáhy, proti průjmu i zácpě.

Pokud cestujete dopravními prostředky, na které nejste zvyklí, anebo víte, že trpíte nevolnostmi, mějte u sebe dostatečné množství tablet proti kinetóze. Velmi důležitý je rovněž repelent se silným a dlouhotrvajícím účinkem. Ne všechny jsou ale vhodné pro malé děti, proto nezapomeňte při nákupu lékárníka informovat, komu je repelent určen.

ČTĚTE TAKÉ: Na co nezapomenout před odjezdem na letní dovolenou?

Cestu za sluncem musejí doprovázet kvalitní opalovací prostředky, mléka či krémy ošetřující pokožku po opalování a pěny nebo gely na spáleniny od sluníčka. Zejména lidé se suchou a citlivou pletí, ekzémy, lupénkou nebo jinými kožními problémy by tuto následnou péči neměli podcenit.

Pokud cestujete s malými dětmi a berete si s sebou léky ve formě sirupů, přibalte jen nenačatá balení. Ta nemusíte do otevření uchovávat v ledničce, čímž si ušetříte starosti se skladováním.

S výběrem přípravku, který je vhodný právě pro vás a vaše blízké, se poraďte ve Vaší Alphega lékárně.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►