Prevence syndromu suchého oka

Zrak mnozí z nás považují za ten nejdůležitější smysl. Umožňuje nám vnímat okolí, barvy, tváře našich blízkých lidí. Udává se, že přibližně 80 % všech informací vnímáme právě zrakem. Přesto existuje onemocnění tzv. syndrom suchého oka, které je doprovázeno nepříjemnými symptomy a očním diskomfortem. Věděli jste, že až 50 % lidí během svého života pocítí jeden a více symptomů syndromu suchého oka?

Alarmující je, že velká část lidí, kteří trpí syndromem suchého oka, nevyhledá odbornou pomoc a není jim tak stanovena správná diagnóza. Syndrom suchého oka je multifaktoriální onemocnění očního povrchu, které je doprovázeno řadou příznaků, jako je pálení a řezání očí, suchost a unavenost očí, pocit cizího tělíska v oku nebo nadměrné slzení. Syndrom suchého oka souvisí s kvalitou a kvantitou slzného filmu. Stabilita slzného filmu má výrazný vliv na oční zdraví. Slzný film ochraňuje oční povrch, poskytuje mu výživu a přispívá k lepšímu vidění.

Ve vybraných Alphega lékárnách vám nabízíme exkluzivní diagnostiku syndromu suchého oka.

Platí ve vybraných Alphega lékárnách. Na měření je nutné se objednat. Měření syndromu suchého oka je screeningovou metodou, která nestanovuje diagnózu ani nenahrazuje lékařské vyšetření. 
 

Kde se měří plicní věk

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►