Komerční sdělení

Pokožka a význam jejího pH

Všechny orgány v těle mají své místo a svou důležitost. Snažíme se o ně pečovat, jak nejlépe dovedeme, staráme se o zdraví svého srdce, plic i jater. Neměli bychom však zapomínat na orgán, o kterém se možná tolik nehovoří, ale který chrání všechny ostatní. Tím orgánem je kůže.

Lidská kůže se skládá ze tří vrstev, tou spodní je podkožní vazivo, prostřední vrstva se nazývá škára a svrchní vrstva epidermis, též pokožka, která se celá vymění každých 28 dní, aby mohla plnit svou funkci bariéry mezi naším tělem a okolním světem plným škodlivých vlivů.

Zdravá pokožka má již od dětství mírně kyselé pH (kolem 5,5), proto hovoříme o kyselém ochranném plášti pokožky, který nás chrání před vlivem patogenních mikroorganismů a bakterií. Pokud dojde k narušení pláště, například používáním nevhodných mycích prostředků nebo příliš častým mytím, pH pokožky se začne přibližovat k neutrálnímu, které je však ideálním prostředím právě pro patogenní organismy. Pokud dojde k narušení kyselého pláště pokožky používáním klasického mýdla obsahujícího alkalické složky (běžně má pH zhruba 12), trvá obnova na hodnotu pH 5,5 u zdravého jedince zhruba tři hodiny, u dětí a starších lidí je tato doba ještě delší.

Syndet aneb Mýdlo bez mýdla

Zakladatel společnosti Sebapharma Dr. Maurer se rozhodl usilovně pracovat na vývoji mycího prostředku, který by byl přizpůsobený zdravému pH pokožky. Jeho pilná práce přinesla své ovoce v roce 1957, kdy se mu podařilo vyvinout mýdlo bez alkalických složek, tedy v podstatě „mýdlo bez mýdla“, syndet.

Syndet, neboli syntetický detergent, je založen na tenzidech, které výborně odpovídají pH zdravé pokožky. Poté společnost začala na trh uvádět produkty pro citlivou pokožku dětí i dospělých - SEBAMED. Lidé s problémy pokožky tak našli ve značce Sebamed spojence v boji s nedokonalostmi pleti různého původu. Nyní se v portfoliu značky nachází několik řad výrobků, vyvinutých k uspokojení potřeb všech zákazníků. Sebamed především zůstává věrný svému původnímu mottu „pouze zdravá pleť je krásná“, a tak neslevuje z kvality svých výrobků.

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►