Micelární voda: Čistící zázrak pro naši pleť

Každý jsme jiný, a jinak bude vypadat i péče o pleť. Variant očisty je mnoho, přípravků k tomu určených ještě více. Někomu stačí očista sprchou, může být střídavě teplá a studená, pokožka se prokrví, vyživí, okysličí, omládne. Většina z nás však používá i přípravky, které by měly být ideální kombinací k čištění a péči. 

ČISTICÍ GEL, PĚNA: může obsahovat mýdlo, efektivně odstraňuje make-up a nečistoty, po použití většinou oplachujeme.

PLEŤOVÁ VODA: nejjemnější ze všech pleťových tonik, obsahuje složky zjemňující pleť, jako je glycerin, a může obsahovat trochu alkoholu
(do 10 %). Pleťová voda je vhodná pro suchou, dehydrovanou, citlivou a normální pleť.

PLEŤOVÉ TONIKUM: tato obdoba pleťové vody obsahuje vyšší podíl alkoholu (do 20 %). Pleťové tonikum je vhodné pro normální, smíšenou až mastnou pleť.

PLEŤOVÉ ADSTRINGENTNÍ TONIKUM: obsah alkoholu může být 20 – 60 %. Pleťové adstringentní tonikum je vhodné pro mastnou pleť.

A jak si s těmito přípravky poradit? Jako první bychom měli pleť vyčistit pomocí gelu či pěny. Dále je vhodné použít pleťové tonikum, abychom obnovili rovnováhu pokožky.

Je pro vás tento rituál příliš časově náročný? Vyzkoušejte „magnety na špínu“

Jako by nám ji seslalo samo nebe. Micelární voda nahrazuje odličovač očí, odličovač pleti, pleťovou vodu a pleťové tonikum. Co je ale tato micelární voda? Je to voda, která obsahuje okem neviditelné kapky oleje. Když se tato kapka dostane k nečistotě, obklopí ji a „vezme s sebou“.

1. ČISTÍ: Na vatový tampónek naneseme micelární vodu a jemnými pohyby očistíme celou pokožku obličeje, krku a dekoltu. Použijeme tampónek ze 100% bavlny, abychom pokožku nevystavovali zbytečnému tření. Pleť je čistá. Není potřeba ji oplachovat.

2. ODLIČUJE: Jednoduše odstraňuje make-up. Micelární vody zvládnou i voděodolný make-up a voděodolný opalovací krém. Odličování provádíme, dokud tampónek nezůstane čistý.

3. ZKLIDŇUJE: Udržuje rovnováhu pokožky. Snižuje podráždění vzniklé v důsledku působení nečistot nebo po použití mýdla. Obsahuje složky, které pokožku zjemní, a hydratuje.

 

Co by micelární voda měla obsahovat: vodu a micely = olejové kapky

Co micelární voda může obsahovat: termální vodu, složky zjemňující pleť (glycerin), zklidňující složky (alantoin), výtažky přírodního původu (osvědčily se extrakty z okurky nebo okvětních lístků růže)

Co by micelární voda obsahovat neměla: mýdlo (lauryl sulfát sodný), alkohol, silikony, parabeny

 

Naše pleť je pro nás dar, dýchá, zachycuje nebezpečné sluneční paprsky a ještě zvládne ze sluníčka vytvořit vitamin D, chrání nás před výkyvy teplot, díky ní můžeme pocítit dotek někoho jiného. Mějme proto naši pokožku rádi, věnujme jí pozornost každý den, stačí pár minut. Naše pokožka je naší součástí, pečujme o sebe. S výběrem přípravku na čištění pleti vám poradí ve vaší Alphega lékárně, abyste našli rituál, který vám bude nejlépe vyhovovat.

 

Mgr. Jaroslava Carbolová,

Alphega Lékárna Frýdlant, Frýdlant nad OStravicí

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►