Krásné opalování? Jedině bezpečně!

JAK se chránit před slunečním zářením?

PROČ je důležité používat ochranné prostředky?

JAKÝ jste fototyp?

Kůže dospělého člověka má plochu 1,6 až 2 m2, jedná se tedy o poměrně velký orgán, jehož funkce je nezastupitelná. Chrání nás jako mechanická bariéra a zároveň zamezuje průnik chemickým látkám, mikroorganismům a záření. Umožňuje nám vnímat dotyky, tlak, teplotu, vibrace a bolest. Vytváří se v ní vitamin D, pomáhá nám udržovat teplotu a ukládají se v ní energetické zásoby ve formě podkožního tuku.

Přes kůži se do organismu mohou dostávat některá léčiva a zároveň určité látky vylučuje. V neposlední řadě nám umožňuje vyjadřovat emoce (různým krčením a vytahováním pokožky v oblasti obličeje), a komunikovat tak s okolím.

Tisíce let se lidé snaží nalézt prostředky, které zachovají pokožku zdravou a krásnou. Každý z nás má jistě svůj vlastní „recept“, ale jste si jistí, že děláte pro svou kůži skutečně maximum? Kůže totiž potřebuje v každém období jinou péči. Věnovat bychom se jí měli především v létě, kdy ji nechrání oděv.

4 rady pro slunění bez starostí

  1. Při opalování se chraňte vhodným opalovacím prostředkem. Naneste ho na kůži 20 minut před samotným opalováním.
  2. Kojenci do půl roku věku by neměli být slunci vystaveni vůbec, batolata do tří let jen s nejvyšší opatrností, na krátkou dobu a chráněná přípravky s vysokou účinností.
  3. Užíváte-li nějaké léky a chystáte se na letní dovolenou, informujte se u lékaře či lékárníka, zda tyto léky nezpůsobují fotosenzitivitu (zvýšenou citlivost kůže na sluneční záření).
  4. Vyskytne-li se u vás po slunění alergická reakce, navštivte co nejdříve lékaře.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►