JAK SE OCHRÁNIT PŘED CHŘIPKOU? VSAĎTE NA PREVENCI

Bacily se šíří rychlostí blesku, a jakmile se nám dostanou takříkajíc „pod kůži“, není vždy snadné se jich zbavit. Většina z nás se potýká s obyčejným nachlazením, jeho symptomy jsou však velmi nepříjemné. Bolest v krku, rýma, kašel, horečka… A jak se bacilům ubránit?

Základní věcí, kterou pro sebe a své zdraví můžete udělat, je pravidelná hygiena. Myjte si ruce a pokuste se nedotýkat se svých očí, nosu či úst, tedy míst, kterými se bacily dostávají do našeho těla. Choďte často na čerstvý vzduch a dopřejte si lehký pohyb. Takový aktivní způsob života posílí vaši imunitu. A nakonec se pokuste vyhýbat úzkému kontaktu s lidmi, kteří již nachlazení jsou.

Pokud vás bacily přece jen pokoří, odpočívejte v pohodlí vašeho domova, kýchejte a smrkejte do papírových kapesníků, které po použití okamžitě vyhazujte.

 

5 vitaminů a minerálů, které posilují imunitu

Vitamin C – nachází se v různých druzích ovoce a zeleniny. V zimě jsou jeho účinky nedocenitelné. Je totiž velmi dobře známým antioxidantem a je potřebný pro růst a obnovu tkání.

Zinek – životně důležitý minerál pro zachování obranných látek těla. Pomáhá podpořit zdravý imunitní systém, který nachlazení dokáže zahnat. Jeho dostatek si zajistíme jezením fazolí, čočky, ořechů a semen.

Selen – důležitý minerál především v chladném počasí. Tento antioxidant se nachází v para ořeších, pšeničných klíčcích a slunečnicových semínkách.

Vitamin D – pomáhá nám zachovat si zdravé kosti. Jeho produkci v našem těle stimuluje sluneční světlo. V zimě můžeme jeho hladinu doplňovat jezením tučných ryb, margarínu a masa.

Vápník – pomáhá uchovat zdravé kosti a zuby. Získáme ho z mléčných produktů, konzervovaných ryb a zelené listové zeleniny.

 

 

 

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►