Komerční sdělení

Co se děje s kůží při spálení?

Dovolená a opalování patří neodmyslitelně k sobě. Bronzově opálená pokožka přidává na atraktivitě a často je tím „nejcennějším suvenýrem“ z dovolené. Bohužel přemíra slunce a nedostatečná ochrana proti slunečnímu záření mají přesně opačný efekt.

Melanocyty, buňky umístěné ve vrchní vrstvě pokožky (epidermis), které produkují při kontaktu s UV zářením melanin, kožní barvivo, jehož množství v pokožce udává odstín opálení, se při dlouhodobé expozici slunci vyčerpají a poškodí.

Toto poškození se přibližně po čtyřech hodinách projeví jako solární dermatitida neboli dobře známá „spálená“ pokožka. Co to ale je? Jednoduše řešeno je to obranná reakce organismu na přemíru slunce, která se projeví rozšířením cévek v oblasti postiženého místa tak, aby sem tělo rychle přivedlo co nejvíce živin. Tato reakce má za následek zarudnutí, pálení a otok postiženého místa. Pokud se tento proces často opakuje, obranný mechanismus melanocytů se vyčerpá, kůže ztrácí elasticitu, objeví se vrásky, a když se buňky nenávratně poškodí, může to vést až ke vzniku rakoviny kůže (melanomu).

ČTĚTE TAKÉ: Krásné opálení? Jedině bezpečně!

Základní péče v průběhu opalování samozřejmě obnáší použití opalovacích přípravků s vhodným SPF (sun protect factor). Protože melanocyty si expozici slunci „pamatují“, je důležité pokožku po slunění důkladně zregenerovat. Nejznámější látkou regenerující pokožku je bez pochyby D-Panthenol.

Důležitou roli při regeneraci pokožky hrají také antioxidanty (kyselina askorbová neboli vitamin C, flavonoidy apod.). Antioxidanty zabraňují působení volných radikálů, které  vznikají při dopadu UVB záření na pokožku a způsobují stárnutí pokožky. Bohatou zásobárnou vitaminu C je zejména rakytník řešetlákový, který díky svým blahodárným účinkům našel hojné využití v kosmetice. Alfou a omegou však zůstává pravidelná péče, takže při péči o pokožku platí více než kde jinde: „Mazat se, mazat se, mazat se.“

 

D-Panthenol je unikátní látka se širokým spektrem účinků, mezi které patří:

- vysoká a dlouhodobá hydratace pokožky

- excelentní penetrační vlastnosti pro rychlý nástup účinku

- eliminace svědění

- stimulace obnovy kožních buněk a zmírnění zánětlivých procesů v pokožce

- posílení kožní bariéry

- urychlení a zlepšení hojení poškozené epidermis

- celkové zlepšení kvality pokožky

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►