Komerční sdělení

Vezměte si ze slunce jen to nejlepší

Sluneční svit je nezbytnou podmínkou lidské existence a jeho pozitivní účinky na psychiku jsou rovněž nez­pochybnitelné. Pokud se konečně dočkame sluníčka a chceme si ho užít bez rizika, měli bychom si dát pozor na několik věcí.

Dermatologové se shodují na tom, že pro volbu správného prostředku sluneční ochrany je klíčové znát co nejdokonaleji vlastní kůži.

plážová taška na pláži

Každa kůže má jinou citlivost na slunečni záření, kterou lze určit pomocí určení fototypu. Celkem jich existuje šest a v našich končinách se nejčastěji vys­kytuje fototyp II.

„Fototyp lze jednoduše určit podle barvy očí, barvy vlasů a barvy kůže. Napřiklad fototyp I má práh zčer­venání přibližně 10 minut. Na slunci se vždy spálí a nikdy nezhnědne. Vyšší fototypy než fototyp III se v české populaci příliš nevyskytují” uvádí Alena Ma­chovcová, primářka dermatovenerologického oddělení FN Motol.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Tip pro Vás: Jaký jste fototyp, snadno zjistíte prostřednictvím jednoduchého testu na www.daylong.cz.

Citlivá kůže 

Aby slunce opět bylo přítelem

Slunce je mnohem agresivnější než dříve. Zejména první jarní sluneční paprsky dokážou být velice zrádné. Po zimě totiž není naše pokožka na intenzivní působení paprskú vůbec připravena a to jí může způsobit šok až alergickou reakci. Je to podobné procesu otužování – tělo si také musí zvykat postupně. 

Jak poznáme sluneční alergii

Objeví se například svědivé zarudnutí, tzv. krupička či kopřivka, nebo dokonce mokvajíci puchýřky a to na místech, která nebyla kryta oděvem. Tyto reakce jsou způsobeny zvýšenou citlivostí kůže vůči  UV záření. Často vznikají i v kombinaci s užíváním některých léků. Vyvolavateli jsou například i místně používané protizánětlivé gely a krémy, ale mohou to být také rostlinné štávy, či dokonce parfémy.

Tipy jak citlivou kůži ochránit

• Používejte ochranné přípravky bez tuků a emulgátorů

• Dbejte na ochranu před UVA zářením

• Vyhýbejte se slunci mezi 11. a 15. hodinou a překryjte nejnáchylnejší místa jako krk, dekol a ruce

• Pravidelně a v dostatečném množství nanášejte přípravek s vysokým ochranným faktorem

Extra lehký gel speciálně vyvinutý pro citlivou kůži se sklonem k slunčení alergii

Nemastí a je vhodný na tělo i obličej, bez tuků se rychle vstřebává a zanechává příjemný, matující pocit zdravé kůže

Je libo lócio, krém nebo gel?

Na trhu je k dostání celá řada produktů s různou konzistencí a ochranným faktorem. Produktové portfolio značky DaylongTM zahrnuje nejen hutnější krémy, které lépe chrání extrémně citlivou dětskou kůži, ale také lehčí gely, vhodné pro mastnější kůži, již zbytečně nezatěžují. Kromě toho lze zvolit lócia, která se příjemně roztírají a kůže je snadno absorbuje. Vhodné je i použití speciálních tyčinek určených k ošetření vysoce exponovaných partií jako jsou uši, oční víčka, rty nebo pěšinka ve vlasech.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►