Komerční sdělení

Užijte si léto naplno

Sluníčko a krásné počasí přímo lákají k lahodné zmrzlině, občerstvení u stánku nebo příjemné letní grilovačce s přáteli. V průběhu léta máme tendence vyzkoušet nové chutě a mnohem častěji konzumujeme jídlo jen tak neumytýma rukama. To může mít za následek nemilé zdravotní komplikace v podobě střevních problémů. Průjem může celkově rozhodit rytmus našeho organismu a nemůžeme si užívat života naplno.

Existují dva základní typy průjmu

Infekční

Existuje mnoho infekcí, které mohou způsobit průjem. Jednou z nejobvyklejších je norovirus, vyvolávající formu gastroenteritidy (lidově střevní virózy). Ta se může vyskytnout, když jíme kontaminované jídlo nebo pijeme kontaminovanu vodu. Proto je důležité dbát na hygienu, zejména na cestách. Příznaky obvykle odezní za několik málo dní.

Neinfekční

Tato forma průjmu je častější, protože bývá způsobena mnoha faktory, jimž čelíme každý den, jako jsou určité potraviny či stres. Někteří lidé mají průjem jen čas od času, avšak jiní jím mohou trpět mnohem častěji a trvaleji.
Jak se vyhnout střevním obtížím?

Konzumace kontaminované stravy a pití kontaminované vody jsou dvě nejpravděpodobnější příčiny letního průjmu. Ve vyšších teplotách se daleko rychleji množí bakterie, plísně, jídlo se snadněji kazí. Zde je několik tipů jak zůstat zdraví:

  • Kontrolujte, zda je strava řádně uvařená či propečená
  • Nenechávejte jídlo dlouho ležet na stole nebo na kuchyňské lince
  • Co nespotřebujete po vychladnutí uložte do lednice
  • Před jídlem si umyjte ruce vodou a mýdlem, případně s sebou noste antibakteriální gel či ubrousky, kterými si můžete otřít ruce před konzumací jakéhokoli jídla
  • Nejezte syrové maso
  • Při cestování používejte balenou vodu

Jak léčit průjem

I při nejvyšší opatrnosti nás ale může průjem potkat. Mějte ve své domácí lékárničce i SOS lék, který rychle vyřeší případné potíže. Neléčený průjem může vést ke ztrátě tekutin a solí a způsobit dehydrataci. Abyste předešli nežádoucím důsledkům dehydratace, je třeba okamžitě jednat a zastavit příznaky průjmu pomocí léků proti průjmu, jako jsou např. léčivé přípravky Imodium® a zajistit dostatečnou hydrataci organismu.

Léčivé přípravky Imodium® obsahují účinnou látku loperamid, která reguluje pohyb střev a tím prodlužuje průchod potravy střevem. Svým účinkem pomáhají obnovit přirozený rytmus střev a tělo může začít vstřebávat tekutiny, soli a živiny, jako to dělá za normálního stavu. Imodium® Rapid se okamžitě rozpouští na jazyku a není třeba jej zapíjet vodou. Účinek se dostaví do 1 hodiny*. Je vhodný i k léčbě akutního průjmu souvisejícího se syndromem dráždivého střeva. Má příjemné mátové aroma, je vhodný pro dospělé i děti od 6 let.

Při průjmu platí zásada rychle jej zastavit, aby nedošlo k dehydrataci. Buďte na takové situace vždy připravení a užijte si léto bez zdravotních problémů.


*Pri užití jednorázové dávky 4 mg. Reklama na léčivý přípravek. Tvrdé tobolky Imodium® a tablety dispergovatelné v ústech Imodium® Rapid 2mg obsahují loperamid-hydrochlorid a jsou k perorálnímu podání. Před užitím si pečlivě přečtěte celou příbalovou informaci. Držitel registrace McNeil Healthcare (Ireland) Limited, Irsko. Místní zástupce: Johnson & Johnson, s.r.o., Walterovo náměstí 329/1, 158 00 Praha 5-Jinonice. CZ-IM-2100034

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►