Komerční sdělení

SKINCHECKER: Počet případů melanomu kůže narůstá

BUĎTE AKTIVNÍ A DOHLÉDNĚTE NA MATEŘSKÁ ZNAMÉNKA SOBĚ I SVÝM NEJBLIŽŠÍM

Přestože si velká většina světové populace (88 %) uvědomuje rizika spojená s vystavením se slunci, nová exkluzivní studie provedená na přelomu letošního roku ve 23 zemích světa odhaluje, že 52 % světové populace nikdy nenavštívilo dermatologa za účelem kontroly znamének a jedna čtvrtina dotázaných osob si na těle znaménka nezkontrolovala nikdy.

Rakovina kůže je přitom jediným typem rakoviny, kterou dokážeme rozpoznat pouhým okem. Včasná diagnostika je tak pro léčbu rakoviny kůže zásadní. Pokud totiž rakovinu kůže diagnostikujeme včas, až 90 % případů melanomů je účinně léčitelných. Přes­to se rakovina kůže stala devátým nejčastěj­ším typem rakoviny v Evropě se 100 000 nově diagnostikovanými případy pouze za rok 2012.

ČTĚTE TAKÉ: Milujeme slunce... Ale všeho moc škodí

La Roche-Posay, přední dermokosmetická značka doporučovaná 25 000 dermatology z celého světa* a dlouholetý partner dermato­logů v prevenci proti rakovině kůže, loni v říjnu spustila novou osvětovou kampaň Skinchecker, jejímž cílem je vzdělá­vat a informovat širokou veřejnost o důležitosti včasné detekce rako­viny kůže. Kampaň je podporována lokálními dermatology a lékárníky a je navíc doprovázena bezplatným vyšetřením mateřských znamének po celém světě.

Cílem projektu je povzbudit každého jednotlivce, aby si více všímal ne­jen svých vlastních mateřských znamének, ale také znamének svých nejbližších. Právě aktivní sdílení mezi lidmi je hnacím motorem šíření osvěty a vzdělávání, neboť celých 73 % světové populace tvrdí, že dělá více pro zdraví svých blízkých než pro své vlastní.

Jak se stát aktivním a šířit osvětu dál?

Na internetových stránkách www.skinchecker.cz naleznete kromě rad a tipů, jak se bezpečně chránit před slunečním zářením, jedno­duchou pětibodovou metodu ABCDE, navrženou a široce podporo­vanou dermatology z celého světa, díky které snadno a rychle iden­tifikujete potenciální problém a získáte odvahu co nejdříve navštívit dermatologa. Metodu ABCDE potom můžete jedním kliknutím sdílet s přáteli nebo blízkými a povzbudit je, aby se přidali a také se stali Skincheckery.

Na stránkách můžete zároveň sledovat šíření kampaně po celém světě pomocí online mapy, kde vidíte reálné zastoupení všech Skincheckerů ve světě, kterých je v současnosti již více než 12 283 000 (z toho více než 300 000 v ČR) a každý den se jejich počet zvyšuje.

Pokud vám na někom záleží, staňte se i vy Skincheckerem! Objevte ABCDE metodu a dohlédněte na znaménka krásy sobě i svým nejbližším. Navštivte www.skinchecker.cz.

* Studie Cegedim, červen až červenec 2014, Česká republika, 126 dermatologů odpovídalo na otázku: Kterou dermokosmetickou řadu (značku) přípravků doporučujete svým pacientům u následující diagnózy nejčastěji: fotosenzitivita, pigmentové névy a poruchy pigmentace?

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►