Rakytník Řešetlákový: Vaše každodenní prevence

Je jen málo rostlin, které se mohou pyšnit stejně bohatým obsahem vitaminů a zdraví prospěšných látek tak jako rakytník. Jeho nenápadné, možná trochu nevábně vzhlížející oranžové plody opěvovali lidé již před dávnými časy v Číně, Mongolsku či na Sibiři.

Rakytník se užíval například při léčbě plicních, zažívacích, jaterních a kloubních onemocně­ní. Ceněný byl také díky tomu, že urychluje proces hojení ran. V dnešní době jsme si ho oblíbili přede­vším proto, že obsahuje vzácný komplex látek, které našemu organismu poskytují potřebnou podporu, abychom se dokázali vyrovnat s přemírou stresu, znečištěným prostředím a dalšími negativními vlivy moderního prostředí.

Ze semen a plodů rakytníku je možné vyrobit další cenný produkt – rakytníkový olej. Tato tmavě oranžová tekutina má především velmi dobrý vliv na stav naší obranyschop­nosti. Obsahuje vitaminy A, B, E, D, F, K, P, kyselinu listovou, Omega 3, 6, 9 mastné kyseliny, třísloviny a mnohé další pro­spěšné látky.

Rakytníkový olej urychluje růst vlasů

Rakytníkový olej je také velmi účinný jako posilovač srdce a regeneruje činnost žaludeční sliznice. Velmi důležitou roli hra­je také při ochraně kůže. Díky obsahu již zmíněných vitaminů E, B, A a beta karotenu dokáže regenerovat tkáně. Rakytníkový olej se tedy hojně využívá v kosmetice. Kromě toho ho lze ale nanést také na poraněnou i popálenou pokožku, regeneruje pokožku po omrznutí a je skvělý i při ekzémech.

Vyzkoušejte také rakytník či produkty, které jsou z něj vyrobené. Můžete ho užívat denně jako prevenci proti mnoha chorobám, a rakytník se tak stane vaším osobním ochráncem zdraví.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►