Rakytníkový olej: Zaklínadlo pro mnoho chorob

Kdo by neznal malé oranžové bobule specifické vůně. Rakytník je přírodním antioxidantem, který podporuje funkci našeho organismu, metabolismu a navíc posiluje imunitu. Z něj vyrobený olej má však ještě další přidané hodnoty. Ptáte se jaké?

Rakytníkový olej se lisuje z plodů a semen za studena, aby nepřišel o žádné z drahocenných látek rostliny. To by totiž byla opravdu škoda. Rakytníkový olej je bohatý zejména na karotenoidy, vitaminy A, K, E, D, B1, B6, C a P, esenciální mastné kyseliny omega 3, 6 a 9. Kromě nich ale rakytníkový olej obsahuje také vzácnou omega 7 mastnou kyselinu.

Rakytníkový olej

Olej nemívá žádné vedlejší účinky 

Kromě již zmíněné podpory obranyschopnosti má rakytník i další přednosti. Působí blahodárně na náš oběhový systém, působí v prevenci infarktu a mozkových příhod, snižuje hladinu cholesterolu v krvi, pomáhá s trávením a zabraňuje trombózám. Dokonce umí bojovat i s kožními chorobami. 

ČTĚTE TAKÉ: Zázvor: Lékař se štiplavou chutí

Rakytníkový olej je skvělým společníkem při zánětech dutiny ústní a aft. Stačí si olejem dvakrát až třikrát denně vyplachovat dutinu ústní a problémy by měly zmizet. Ústa často bojují i s praskáním koutků. Vyzkoušejte je několikrát za den olejem namazat. Rozdíl pocítíte velmi rychle. Potřeme-li si olejem vlasy, neuděláme chybu ani tentokrát. Rakytníkový olej totiž vlasy posiluje a navíc zpomaluje proces jejich vypadávání.

Díky vysokému obsahu vitaminu C je rakytník nazýván citrusem severu.

Vyzkoušejte olej i vy, ať už jako prevenci mnohých zdravotních problémů, či jako podporu jejich léčby. Vždyť ho užívali i kosmonauti, aby si doplnili potřebné vitaminy a zároveň ochránili svá těla před kosmickým zářením. 

 
 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►