PANADOL EXTRA: EXTRA ÚČINNOST V BOJI PROTI BOLESTI A HOREČCE

Různé typy bolestí jako migréna, bolest zubů nebo menstruační bolesti patří mezi časté příčiny, které znepříjemňují náš život a nedovolují nám prožívat jej naplno.

Když taková bolest udeří, po čem sáhnete nejdříve? Zajisté po pilulce, která vás od ní zaručeně vysvobodí. Povětšinou v ní bude aktivním ochráncem vašeho nerušeného uzdravování látka zvaná paracetamol, která patří mezi nejpoužívanější medikamenty vůbec.

Účinná látka paracetamol je velmi dobře tolerované analgetikum antipyretikum, které se používá k tlumení bolestí různého původu. Přípravky z něj se vyskytují v mnoha zemích světa pod nejrůznějšími názvy a v mnoha podobách - jako tableta, sirup nebo čípek.

TRÁPÍ VÁS BOLEST? PŘIJĎTE SE PORADIT DO ALPHEGA LÉKÁREN!

Tablety Panadol Extra obsahují kombinaci dvou léčivých látek, které jsou účinné v boji proti bolesti i horečce. Jednou z nich je právě paracetamol, druhou je kofein. Paracetamol zajišťuje úlevu při bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu. Kofein zvyšuje analgetický účinek paracetamolu, zmírňuje únavu, mírně podporuje dýchání a krevní oběh u horečnatých onemocnění.

Panadol Extra bojuje zejména proti třem typům bolesti:

• migréně

• menstruačním bolestem

• bolestem zubů

Navíc nedráždí žaludek a můžete jej užívat i nalačno.

Pokud se o vás pokouší chřipka nebo nachlazení, přinese vám Panadol Extra úlevu od jejich nepříjemných příznaků, jako jsou bolesti svalů, kloubů, bolest v krku, a snižuje horečku.

Omezení se týká věku. Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství starší 12 let. Pro mladší děti je zde ovšem účinná alternativa Panadol Novum, která nabízí benefit technologie Optizorb. Tato technologie způsobí, že se tableta v žaludku rychle rozpadá a uvolňuje léčivou látku do 5 minut.

A jak se Panadol Extra užívá?

Běžné dávkování pro dospělé a mladistvé od 15 let je jedna až dvě tablety čtyřikrát denně dle potřeby v časových odstupech nejméně 4 hodin. Jedna tableta je vhodná u osob s tělesnou hmotností 34 až 60 kg, dvě tablety u osob s tělesnou hmotností nad 60 kg. Pro mladistvé ve věku 12 až 15 let doporučujeme jednu tabletu nejvýše třikrát denně s odstupem nejméně 6 hodin. Nejvyšší jednotlivá dávka je jedna tableta. Nepodávejte více než tři tablety za 24 hodin. Dětem do 12 let přípravek nepodávejte.

Panadol Novum je lék k vnitřnímu užití. Obsahuje paracetamol. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem. Panadol Extra je lék k vnitřnímu užití. Obsahuje paracetamol a kofein. Pečlivě čtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►