Komerční sdělení

Nejlepší pomocník při hojení ran

Zima se pomalu hlásí o slovo a možná ani čerstvá sněhová nadílka na sebe nenechá dlouho čekat. Určitě se letos chystáte na hory užít si první brázdu, ale kromě teplého oblečení si s sebou nezapomeňte přibalit lékárničku. Takové puchýře z celodenního nošení lyžáků nejsou nic příjemného a mnoho i menších úrazů může skončit odřeninou nebo oděrkou. Proto je dobré mít u sebe HemaGel, který urychluje hojení a zabraňuje vysušování rány a tvorbě strupů.

Hojení ran

Víte, že HemaGel je oblíbený český výrobek po celém světě?

HemaGel je jedním z unikátních českých patentů a bylo u něj prokázáno, že urychluje hojení až o 50 procent oproti suchému hojení. Funguje na principu tzv. vlhkého hojení, kdy místo klasické náplasti použijete právě hydrofilní gel na ošetření ranky. 

Řada z nás ale stále používá zastaralé postupy pro jejich ošetření. „Dříve platila poučka, že by rána měla dýchat. Tím ovšem riskujeme, že se do ní dostanou bakterie a způsobí infekci. Vyschnutí rány navíc vede k tvorbě strupu, který nepříjemně svědí a mnoho lidí má tendence ho strhávat. Doba hojení se tak ještě prodlužuje,” varuje PharmDr. Irma Miklášová a dodává: „Zakrytí postižené tkáně je sice správně, krycí materiál, jako je třeba obvaz, by ale k ráně neměl přischnout.”

Tajemství metody vlhkého hojení spočívá v tom, že podporuje vlastní hojivé procesy těla. Tekutina, kterou rána vylučuje, totiž obsahuje řadu růstových faktorů a výživných látek, jejichž působení je pro správné a rychlé zacelení rány potřebné. Tato metoda je navíc velmi efektivní i v případě menších popálenin.
 

ČTĚTE TAKÉ: Revize domácí lékárničky aneb Co by nemělo chybět ve vaší domácnosti

Jak ošetřit drobné poranění

  1. Ránu důkladně omyjte pod tekoucí vodou a odstraňte z ní případné nečistoty. Pokud se jedná o popáleninu, šetrně odstraňte mrtvou tkáň. Puchýře nepropichujte.

  2. Aplikujte vrstvu HemaGelu

  3. Překryjte sterilním nesavým materiálem (mastným tylem) nebo fólií.

  4. Pravidelně ránu převazujte a kontrolujte.

  5. Je-li poranění rozsáhlé, špatně se hojí nebo se nepodařilo odstranit všechny nečistoty, vyhledejte lékaře.

HemaGel je vhodným pomocníkem k ošetření povrchových poranění kůže jako jsou odřeniny, popáleniny, řezné rány a drobná poranění. K dostání je také praktická sada HemaGel První pomoc, která kromě hydrogelu obsahuje i tři kusy speciální krycí fólie Dermafoil pro rychlé a bezpečné ošetření rány.
 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►