Komerční sdělení

Jak se chránit před UV zářením?

Slunce je pro život nezbytné a nabízí skutečné výhody. V malých dávkách má dobrý vliv na naši náladu a podporuje například fixaci vápníku v našich kostech. Ve velkých dávkách však slunce může být velmi nebezpečné a způsobovat z krátkodobého pohledu spálení kůže, fotodermatitidu, jakou je benigní letní vyrážka, kopřivku vyvolanou sluncem, poruchy pigmentace (melasma, tmavé skvrny) nebo fotosenzitivitu.

Škodlivé účinky se objevují také v dlouhodobém horizontu. Dochází k urychlenému stárnutí kůže, které se vyznačuje výskytem pigmentových skvrn, zažloutlé barvy pleti, hlubokými vráskami a ztrátou hutnosti a pružnosti pleti. Poškození kůže je primárně způsobené UVB a UVA zářením. Pokud se tato neviditelná poškození opakují, mohou způsobovat také změny v jádrech našich buněk, poškodit jejich DNA a v dlouhodobém horizontu mohou vést až k rozvoji rakoviny kůže.

Těmto poškozením je možné zabránit dodržováním pravidel správného chování při pobytu na slunci. V době nejvyšší sluneční expozice (11 až 15 hodin) raději vyhledáme stín, děti do tří let vystavujeme  co nejméně přímému slunečnímu záření, nosíme pokrývku hlavy, brýle a trička pro lepší ochranu těla a v neposlední řadě nesmíme zapomenout na pravidelnou aplikaci dostatečného množství ochranného přípravku s vysokou nebo velmi vysokou ochranou (SPF 50+), který obsahuje filtrační systém posílený proti UVA záření.

ČTĚTE TAKÉ: Krásné opálení? Jedině bezpečně!

Velmi vysokou UVB/UVA ochranu spojenou s velmi vysokou bezpečností a příjemnými texturami nabízí řada solární ochrany Anthelios. Řada Anthelios od dermokosmetické značky La Roche-Posay je doporučována více než 25 000 dermatology na celém světě a je nejdoporučovanější značkou fotoprotekce u dermatologů v České republice.*

Všechny ochranné přípravky Anthelios mají poměr UVB/UVA ochrany SPF/PPD ≤ 2,5 a splňují tak až dvakrát striktněji evropský standard. Obsahují jedinečnou termální vodou z La Roche-Posay známou pro svůj zklidňující účinek a působení proti volným radikálům. Složení přípravků je limitováno jen na nutně potřebné minimum pro zachování vysoké tolerance a bezpečnosti. Všechny přípravky jsou testovány pod dermatologickou kontrolou na citlivé pokožce.

Anthelios nabízí široké spektrum ochranných přípravků určených pro všechny typy citlivé pleti a pro všechny druhy sluneční expozice. Výběr výživných, lehkých i zmatňujících textur zaručuje příjemnou a snadnou aplikaci pro každodenní použití celou rodinou. Vyzkoušejte například vysoce voděodolné mléko pro děti SPF 50+ nebo komfortní krém na obličej SPF 50+ s posílenou UVA ochranou na úrovni DNA kožních buněk.

* Studie Cegedim, červen až červenec 2014, Česká republika, 126 dermatologů odpovídalo na otázku: Kterou dermokosmetickou řadu (značku) přípravků doporučujete svým pacientům u následující diagnózy nejčastěji: fotosenzitivita, pigmentové névy a poruchy pigmentace?

 

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►