Jak probíhá měření cévního věku?

Měření tzv. cévního věku je screeningovou metodou, kterou nabízí Alphega lékárny již od roku 2016. Cévní věk vám změří speciálně proškolení Alphega lékárníci pomocí přístroje, který je podobný tlakoměru. Přístroj váš cévní věk vyhodnotí na základě hodnot tepové frekvence, krevního tlaku a rychlosti pulsové vlny.

Každému z nás během života proběhla hlavou myšlenka o tom, jak kvalitní život žijeme. Velkou míru kvality našich prožitků a každodenního fungování ovlivňuje zdravotní stav. Nikoho nepřekvapí fakt, že o zdraví je potřeba pečovat. Klíčovou roli hraje prevence a náš zájem o vlastní zdraví, zdravotním problémům je vždy lepší předcházet. Mnohdy zásadní roli hraje naše vlastní aktivita plynoucí z vědomí, že podceňovat problémy pro nás může mít závažné důsledky.

Zaměřte se proto na prevenci a nechte si v Alphega lékárnách změřit cévní věk. Při samotném měření se zjišťuje pružnost cév. Jak stárneme, stárne naše tělo i naše cévy. Pokud náš cévní věk odpovídá našemu biologickému věku, cévy máme v pořádku. Jsou-li ale naměřené hodnoty vyšší, stáří našich cév je vyšší, než by mělo, a je tak vhodné zamyslet se nad tím, co pro své zdraví můžeme udělat.

Měření cévního věku krok za krokem

Na měření cévního věku je nutné se předem objednat, seznam Alphega lékáren naleznete zde. Po příchodu do vybrané lékárny vás bude čekat krátká konzultace s Alphega lékárníkem, který se doptá na vaše zdravotní problémy, věk, výšku i váhu, a také zodpoví vaše otázky.

Samotné měření cévního věku trvá přibližně 10 minut, je zcela bezbolestné a probíhá podobně jako měření krevního tlaku – lékárník vám na paži nasadí manžetu, která je podobné té u tlakoměru. Manžeta je napojena na přístroj, který na základě několika faktorů zjistí přibližné stáří vašich cév.

Výsledek měření

Po skončené měření od lékárníka dostane zprávu s výsledkem. Stáří cév budete mít vyjádřeno počtem let, o kolik jsou starší, nebo mladší než vy, eventuálně jestli jsou stejně staré. Alphega lékárníci jsou proškolení na to, aby s vámi bezprostředně po měření cévního věku probrali možnosti, jak podpořit a zlepšit vaše zdraví. Pokud máte otázky, Alphega lékárníci vám je rádi zodpoví.

Cévní věk si v Alphega lékárnách může změřit kdokoliv starší osmnácti let, s výjimkou pacientů s kardiostimulátorem a těhotných žen.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►