BIOTUSSIL por. Gtt. Sol. 1x 100 ml

 

Obsahuje výtažky z 8 léčivých rostlin. Pomocný lék při akutních a chronických onemocněních dýchacích cest včetně rýmy a zánětů vedlejších dutin nosních. Ovlivňuje tvorbu a rozpouštění hlenů, čímž usnadňuje jejich vykašlávání.  Použití  tohoto  tradičního  rostlinného  léčivého  přípravku  je založeno  výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.

 

Síla bylin Biotussil®

Seznamte se s bylinami obsaženými v rostlinném léku Biotussil® a poznejte jejich sílu a moc vedoucí k uzdravení. 

Hořec žlutý (Gentiana lutea)

je využíván ve farmacii, v lidovém léčitelství a při výrobě hořkých likérů.

Účinky: Tlumí nepříjemné pocity při poruchách trávicího ústrojí, podporuje krvetvorbu, působí jako tonikum při rekonvalescenci po těžkých chorobách.

 

Prvosenka jarní (Primula veris)

se tradičně používá pro přípravu čajů, nálevů nebo v lidovém léčitelství.

Účinky: Usnadňuje vykašlávání, proto pomáhá při léčbě horních i dolních cest dýchacích. Pročišťuje tělo a uvolňuje z něj jedy a nežádoucí soli. Uvolňuje bolesti hlavy a kloubů a podporuje srdeční činnost.

 

Jitrocel kopinatý (Plantago lanceolata)

je trsnatá vytrvalá rostlina charakteristická typickou růžicí přízemních listů, ze které vyrůstá několik stvolů. Rostlina je v dnešní době hojně rozšířena ve velké části světa a i na území Česka, kde se vyskytuje na polích, u cest a na loukách.

Účinky: Působí protizánětlivě a jako rostlinné antibiotikum, zklidňuje dráždivý kašel, pomáhá léčit opary. Čaj z jitrocele je užíván kuřáky jako součást odvykací léčby.

Lékořice lysá (Glycyrrhiza glabra)

vytrvalá rostlina s rovným silným stonkem a dlouhými kořeny. Květy jsou uspořádány do bledě fialových rovných hroznů. Kvete v červnu a červenci. Kořeny této rostliny patří k důležitým přírodním drogám užívaným hojně jak v lidovém léčitelství, tak i v praktickém lékařství.

Účinky: Vyvolává naředění hustého hlenu v dýchacích cestách, podporuje vykašlávání při astmatu nebo chronických bronchitidách.

Bez černý (Sambucus Nigra)

kvete v bohatých soukvětích v červnu a červenci. V době květu se šíří kolem bezu omamná vůně, a i po odkvětu má tato rostlina zvláštní aroma. Rostlina má široké využití v léčitelství, farmacii i potravinářství.

Účinky: Celá rostlina obsahuje fytoncidní látky, které působí proti bakteriím a mnohým houbám. Extrakt z květů bezu černého rozpouští hleny a podporuje pocení. Snižuje horečku a mírní kašel, zklidňuje organismus.

Fenykl obecný pravý (Foeniculum vulgare)

kvete od července do září. Plody mají charakteristickou vůni a lehce štiplavou, nasládlou chuť.

Účinky: Má protikřečové účinky na střeva a používá se proti nadýmání. Má i močopudný vliv a ulehčuje odkašlávání.

 

Badyáník pravý (llicium verum)

je stálezelený listnatý strom s plody-tobolkami uspořádanými do tvaru osmicípé hvězdy.

Účinky: Zralé plody obsahují esenciální oleje, anethol a látky s antibakteriálními účinky. Používají se také jako koření (badyán), v parfumerii, při výrobě likérů a v léčitelství proti revmatismu, bolestem zad, dále k léčení nadýmavosti, při zažívacích obtížích a křečích.

Tymián obecný (Thymus vulgaris)

začíná kvést v květnu a kvete až do září. Roste na slunných, sušších a lehčích půdách.

Účinky: Působí proti bakteriím, plísním, střevním prvokům a parazitům. Silně dezinfikuje plíce. Pomáhá také při infekcích močových cest a močového měchýře, účinkuje i jako diuretikum. Stimuluje produkci bílých krvinek, čímž zvyšuje odolnost organismu.

Tradiční rostlinný lék k vnitřnímu užití, fytofarmakum, pečlivě pročtěte příbalovou informaci.

Najdi lékárnu

Najít Vaší nejbližší lékárnu:

Použijte vyhledávací pole výše.

Lékárny Alphega od A do Z ►